upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/b/b7/...

"SP2 bez granic - Stawiamy na rozwój!" Edukacja włączająca w Szkole Podstawowej nr 2 Mistrzostwa Sportowego w Jastrzębiu-Zdroju.

CEL PROJEKTU:

Projekt realizowany przez Szkołę Podstawową nr 2 Mistrzostwa Sportowego w Jastrzębiu-Zdroju będącą częścią Zespołu Szkół nr 5 im. Jana Pawła II ma na celu zwiększenie szans edukacyjnych uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi (SPE) poprzez zapewnienie im odpowiednich warunków do rozwijania indywidualnego potencjału poprzez realizację dopasowanych do ich potrzeb zajęć:

1. Zajęcia korekcyjno-kompensacyjne dla uczniów SPE, w tym z zagranicy dla klas 4-8
  2. Zajęcia wyrównawcze z języka polskiego dla klas 4-6
  3. Zajęcia wyrównawcze z matematyki dla klas 4-6
  4. HUMANIŚCI - zajęcia dla uczniów uzdolnionych humanistycznie z klas 4-8
  5. ANGIELSKI - zajęcia dla uczniów uzdolnionych językowo z klas 4-8
  6. MÓJ ŚWIAT - matematyczno-przyrodnicze zajęcia rozwijające dla uczniów uzdolnionych z klas 4-8
  7. UCZYMY SIĘ - zajęcia rozwijające umiejętności uczenia się dla klas 7-8
  8. STOP PRZEMOCY RÓWIEŚNICZEJ - warsztaty antyprzemocowe z komponentem integracyjnym i dla uczniów z zaburzeniami zachowania i emocji.

Do zajęć zakupimy także niezbędne wyposażenie.

Planowane efekty:

Projekt będzie realizowany w okresie od 1.09.2024 do 30.06.2026 r. i obejmie 80 uczniów i uczennic (1K/79M), w tym 53 uczniów SPE (1K/52M). Dzięki zajęciom minimum 68 z nich podniesie swoje kompetencje. Wsparcie będzie prowadzone we współpracy z rodzicami/opiekunami, poprzez wskazywanie im potrzeb dziecka, jego postępów i metod pracy z nim, aby w aktywny sposób mogli uczestniczyć w rozwoju i wsparciu swojego dziecka.

W projekcie objętych wsparciem szkoleniowym będzie także 8 nauczycieli, którzy podniosą swoje kompetencje zawodowe.

Wartość projektu:

Na realizacje projektu pozyskaliśmy 544 896,47 zł, w tym 463 161,99 zł to dofinansowanie z Unii Europejskiej.

#FunduszeUE #FunduszeEuropejskie

#edukacjawłączająca #kwalifikacje #kompetencje #rozwój #szkoła #superszkoła #szkołasportowa

REGULAMIN PROJEKTU.

KSIĘGA STANDARDÓW