Miasto Jastrzębie-Zdrój wraz z Zespołem Szkół nr 5 im. Jana Pawła II,

Zespołem Szkół Techniczno-Branżowych oraz Centrum Kształcenia Zawodowego uzyskało dotację z Unii Europejskiej na projekt „Dogonić zawód – staże dla uczniów ZS nr 5 i ZSTB”

Cel Projektu:

Celem projektu jest wspieranie równego dostępu do dobrej jakości kształcenia zawodowego na terenie Miasta Jastrzębia-Zdroju poprzez organizację zawodowych staży uczniowskich w lokalnych przedsiębiorstwach.

Staże uczniowskie będą realizowane w rzeczywistym środowisku pracy, tj. w podmiotach (u os. fizycznych, os. prawnych albo w jednostkach organizacyjnych nieposiadających osobowości prawnej), których działalność jest związana z zawodem, w którym kształcą się uczniowie z naszych kierunków:

• technik informatyk (w ZS nr 5)
  • technik mechanik (w ZS nr 5)
  • technik pojazdów samochodowych (w ZSTB)
  • technik transportu kolejowego (w ZSTB)

Planowane efekty:

W projekcie staże odbędzie 105 uczniów i uczennic (50 w ZS5/ 55 w ZSTB) w okresie od 1.01.2024 r. do 30.06.2025 r. 105 uczniów i uczennic podniesie umiejętności praktyczne, doświadczenie zawodowe, kompetencje społeczne i umiejętności zawodowe.

Wartość projektu: 470.583,75 zł

Dofinansowanie projektu z UE: 399.996,18 zł