Projekt programu Erasmus+ "Średniowieczne szlaki i ich symbolika"

Kategoria: ERASMUS PLUS
Opublikowano Anex

Z dniem 1 września 2016r Nasza szkoła rozpoczęła 2-letni międzynarodowy projekt programu Erasmus+ "Great Routes in the Middle Ages and Thier Symbology". Głównym celem projektu jest przybliżenie uczniom czasów średniowiecza oraz analiza bieżących problemów na świecie w odniesieniu do nich za pomocą innowacyjnych metod nauczania takich jak e-nauczanie. Projekt skierowany jest do uczniów w wieku 15-18 lat i zakłada wyjazdy uczniów i nauczycieli do krajów partnerskich na międzynarodowe spotkania projektowe. Krajami partnerskimi projektu są: szkoła IES Emilio Jimeno, Calatayud (Hiszpania), szkoła Lycee Technologique Les Remains, Saint Malo (Francja), szkoła 1st General Lyceum of Trikala, Trikala (Grecja), szkoła Jelgavas 4 Vidusskola, Jełgawa (Łotwa) oraz szkoła Instituto Tecnico Commerciale „Giordano”, Bitonto (Włochy)

GŁÓWNE OBSZARY PROJEKTU:
I. Średniowieczne Trasy: Badanie przyczyn tworzenia danych tras, ich wymiaru gospodarczego, społecznego i ludzkiego
II. Architektura, symbole i budynki: Analiza elementów geometrycznych, znalezienie podobieństw między innym budynku na tej samej trasie.
III. Opowieści i legendy: Prawdziwe i fikcyjne postacie pojawiające się w okresie średniowiecza.
IV. Średniowieczne życie codzienne: Badanie średniowiecznego stylu życia, aby rozumieć jego problemy i powody dla tworzenia znaczących tras handlowych.
V. Bariery kulturowe między różnymi populacjami europejskimi: Problemy osób podróżujących różnymi trasami średniowiecznymi.

logo Erasmus