Spotkanie uczniów z Prezydent Miasta Jastrzębie-Zdrój Panią Anną Hetman

Utworzono: poniedziałek, 30, lipiec 2018 Aleksandra Drobek-Klimek

W ostatnich dniach uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w spotkaniu z Panią Prezydent Miasta Anną Hetman. Spotkanie odbyło się w Urzędzie Miasta Jastrzębie-Zdrój. Nasi uczniowie mieli okazje spotkać się z władzami miasta oraz przedstawić swoją relację ze staży zagranicznych. Tym razem podsumowaliśmy nasz 2letni projekt : „Staże zagraniczne jako innowacyjny sposób kształcenia mechaników maszyn w Zespole Szkół nr 5 im. Jana Pawła II.” Projekt ten był finansowany ze Środków UE w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego,

Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój.

W projekcie tym wzięli udział uczniowie klas technikum, kształcący się w zawodzie technik mechanik maszyn i urządzeń. Na przestrzeni 2 lat, 36 uczniów naszego technikum wzięło udział w 2-tygodniowych stażach w Niemczech (w kraju związkowym Saksonia). Przez dwa tygodnie poszerzali swoje umiejętności i nabywali nowe kompetencje w ramach swoich przyszłych zawodów. Staże odbywały się w renomowanych ośrodkach szkoleniowych.

W czasie staży uczniowie mieli również szanse poznać bliżej kraj naszych zachodnich sąsiadów. Oprócz pogłębiania wiedzy zawodowej zwiedzili również Berlin, Lipsk, Drezno.

Ważnym wydarzeniem dla nich było również wizyta studyjna w fabryce Volkswagen jak i BMW. Dla każdego z przyszłych mechaników było to niezwykle cenne doświadczenie.

Dzięki takim wyjazdom nasi uczniowie poszerzają nie tylko swoją wiedzę i umiejętności ale także, uczą się języków obcych oraz usamodzielniają się. Staże odbywały się w ośrodkach międzynarodowych, gdzie młodzież z różnych krajów ma szansę na wymianę doświadczeń i opinii.

Przed każdym z wyjazdów uczniowie uczestniczyli w przygotowaniach na szeroką skalę. Każdy staż był poprzedzony intensywnym kursem językowym, kursem BHP oraz przygotowaniem pedagogiczno-psychologiczny.

Po stażu uczniowie otrzymali dokumenty EUROPASS, zaświadczenia BHP oraz certyfikaty językowe, które wraz z innymi otrzymanymi dokumentami, pomogą im w znalezieniu pracy na terenie Unii Europejskiej.

 

fotogaleria autorstwa Pani Anety Czarnockiej-Kanik, Wydział Informacji, Promocji i Rozwoju 

https://www.facebook.com/zsnr5/?hc_ref=ARSvL631z_gr9YGN11QlKvnGkbhojDwXsLEIkUr3EvLwBlV3e0OF_cMI8JDGFHz2WRs&fre

Wednesday the 15th. Affiliate Marketing. Zespół Szkół nr 5 im. Jana Pawła II
Joomla3 Appliance - Powered by TurnKey Linux