LEKTURY W OBRAZKACH 2018

Utworzono: czwartek, 31, maj 2018 MGG

LEKTURY W OBRAZKACH 2018

Znowu mamy powód do radości, ponieważ po raz kolejny dzięki komiksowej formie bohaterowie lektur szkolnych ożyli. 24 maja 2018 r. w Zespole Szkół nr 5 im. Jana Pawła II ogłoszono wyniki V edycji międzyszkolnego konkursu komiksowego pn. „Między słowem a obrazem – między lekturą a komiksem”. Konkurs skierowany był do uczniów w wieku od 6 do 16 lat uczących się w jastrzębskich szkołach.

Komiks zajmuje coraz ważniejsze miejsce w szkole. Dlaczego uważamy komiks za ważny w nauczaniu? Dlatego że nasza kultura staje się coraz bardziej wizualna. Niektórzy zapytają, dlaczego nie film? Dlatego, że przewagą komiksu nad filmem jest to, że słowa są tam widzialne, a komiks nie jest obrazem mechanicznym, więc można mu się przyglądać tak długo jak chcemy.

Okazało się, że mamy w mieście wielu utalentowanych młodych ludzi. Prace są niesamowite! Komisja złożona z nauczycieli języka polskiego, plastyki i wiedzy o kulturze miała ogromne trudności z wybraniem najlepszych komiksów. Zwycięzcy otrzymali atrakcyjne nagrody, m.in. praktyczne książki związane z komiksem, nauką rysunku czy przybory do rysowania. Podczas oceny brano pod uwagę umiejętności plastyczne, językowe, wkład pracy oraz interpretację wybranego fragmentu. Wszystkim uczniom i opiekunom serdecznie gratulujemy! Komiksowe przeróbki są ciekawą formą poznawania tekstu literackiego, dlatego zapraszamy uczniów na kolejną edycję, a pozostałych do obejrzenia prac!

WYNIKI V EDYCJI KONKURSU
„Między słowem a obrazem – między lekturą a komiksem”

Kategoria: młodsze klasy szkoły podstawowej

I miejsce: Dominika Kupczak (Szkoła Podstawowa nr 6)

Olga Jarocka (Szkoła Podstawowa nr 1)

II miejsce: Alicja Wala (Szkoła Podstawowa nr 1)

Wiktoria Baron (Szkoła Podstawowa nr 15)

III miejsce: Alicja Kawecka (Szkoła Podstawowa nr 10)

Paweł Podgórski (Szkoła Podstawowa nr 2 Mistrzostwa Sportowego)

IV miejsce: Julia Kowalska (Szkoła Podstawowa nr 6)

Katarzyna Adamczyk (Szkoła Podstawowa nr 1)

Kategoria: starsze klasy szkoły podstawowej i klasy gimnazjalne

I miejsce: Marta Hajduk (Gimnazjum nr 1)

Natalia Rośkowicz (Szkoła Podstawowa nr 10)

II miejsce: Weronika Wicherek (Gimnazjum nr 1)

Wiktoria Worsztynowicz (Szkoła Podstawowa nr 10)

III miejsce: Julia Wysocka (Szkoła Podstawowa nr 10)

Natalia Stefańska (Szkoła Podstawowa nr 12)

IV miejsce: Krystyna Zarzycka (Szkoła Podstawowa nr 10)

Wyróżnienia:

  1. Natalia Ciejka (Szkoła Podstawowa nr 1)
  2. Martyna Metlak (Szkoła Podstawowa nr 6)
  3. Dominika Kumor (Szkoła Podstawowa nr 6)
  4. Majka Jendzierowska (Szkoła Podstawowa nr 10)
  5. Martyna Sońta (Szkoła Podstawowa nr 10)
  6. Barbara Stępień (Szkoła Podstawowa nr 10)

 

Thursday the 4th. Affiliate Marketing. Zespół Szkół nr 5 im. Jana Pawła II
Joomla3 Appliance - Powered by TurnKey Linux