ZAGRANICZNI GOŚCIE W ZESPOLE SZKÓL NR

Utworzono: wtorek, 29, maj 2018 MGG

ZAGRANICZNI GOŚCIE W ZESPOLE SZKÓL NR 5

W ramach programu Erasmus + w Zespole Szkół nr 5 im. Jana Pawła II realizowany był międzynarodowy projekt pt.: „Średniowieczne szlaki i ich symbolika”. Udział wzięły w nim szkoły z sześciu państw europejskich. Oprócz ZS nr 5 były to placówki z Hiszpanii, Włoch, Francji, Grecji i Łotwy. W czasie trwania projektu uczniowie wykonywali różne zadania związane z tematyką średniowiecza, przygotowywali prezentacje, a także uczestniczyli w wycieczkach powiązanych tematycznie z tą właśnie epoką. Zagraniczni goście mogli też poznać polską tradycję i język - w czasie pobytu w Polsce gościli ich w swoich domach uczniowie ZS nr 5.

- Odbyło się sześć spotkań projektowych, po jednym w każdym kraju. W Polsce spotkanie szkół partnerskich miało miejsce od 23 do 27 kwietnia. Polscy i zagraniczni uczniowie mieli możliwość zwiedzenia Muzeum Drukarstwa w Cieszynie i wzięcia udziału w warsztatach w Warowni Pszczyńskich Rycerzy, podczas których mogli się dowiedzieć wielu ciekawostek na temat życia w średniowieczu. Młodzież mogła posłuchać średniowiecznej muzyki, zatańczyć średniowieczny taniec czy przymierzyć zbroję rycerza. Nie zabrakło też wizyty w Krakowie i Kopalni Soli w Wieliczce - wyjaśniają uczestnicy przedsięwzięcia.

Jak podkreślają uczniowie, udział w projekcie był dla nich wspaniałą przygodą. Wielu z nich przełamało barierę językową i zaczęło swobodniej rozmawiać w języku angielskim. Zawiązało się wiele międzynarodowych przyjaźni. Uczniowie mogli też zobaczyć, na czym polega międzynarodowa współpraca. Na nauczycielach wrażenie zrobiło też nasze miasto - czyste, zielone i przede wszystkich pełne przyjaznych i gościnnych  ludzi.

Wednesday the 15th. Affiliate Marketing. Zespół Szkół nr 5 im. Jana Pawła II
Joomla3 Appliance - Powered by TurnKey Linux