„Uczyć bawiąc”, czyli Dzień Otwarty w ZS nr 5

Utworzono: wtorek, 24, kwiecień 2018 MGG

„Uczyć bawiąc” to myśl przewodnia tegorocznego Dnia Otwartego w Zespole Szkół nr 5 im. Jana Pawła II w Jastrzębiu- Zdroju. Impreza obfitowała w wiele ciekawych atrakcji. Gimnazjaliści mogli zapoznać się z ofertą edukacyjną Technikum nr 2 (technik mechanik + CNC i technik informatyk) oraz V Liceum Ogólnokształcącego (klasy: lingwistyczna, medialno-edytorska, artystyczna, promocji zdrowia, biznesowa), natomiast młodzi adepci piłki nożnej z programem Szkoły Podstawowej nr 2 Mistrzostwa Sportowego.

Oprócz możliwości zwiedzenia obiektu wraz z przylegającym do niego kompleksem boisk ORLIK, młodzież mogła sprawdzić się w popularnej zabawie escape room. Zabawa ta pozwoliła wyzwolić kreatywność, umożliwiła kształcenie umiejętności współpracy, zachęciła do myślenia i stawiania pytań. Grupy zamknięte w kilku pokojach zmagały się z wieloma łamigłówkami, szyframi, zagadkami i zadaniami, których tylko pełne rozwiązanie umożliwiało wydostanie się z pokoju. Łatwo nie było. Najszybciej i najsprawniej pracująca grupa potrzebowała aż 35 minut. Każde pomieszczenie dotyczyło innej dziedziny nauki: matematyka, biologia, chemia, informatyka, mechanika, historia, język polski i języki obce. Po wydostaniu się z jednego escape room, gotowi na kolejne wyzwania przechodzili do kolejnego pokoju lub wybierali relaks z SITĄ, czyli jedynym takim w mieście sprzętem do nauki języków obcych. Kandydaci do naszych szkół mieli również okazję wykorzystać w praktyce znajomość języków obcych, a to dzięki temu, że do końca tygodnia w naszej szkole przebywają uczniowie i nauczyciele z zagranicznych szkół, które razem z naszym V Liceum Ogólnokształcącym biorą udział w międzynarodowym projekcie ERASMUS. Bardzo widowiskowe pokazy ratownictwa przyciągnęły tłumy. Nóż w brzuchu, stan przedzawałowy czy otwarte złamanie nie stanowiły problemu dla dobrze przeszkolonej młodzieży.

Oferta V LO przykuła uwagę wszystkich dobrym przygotowaniem do matury oraz studiów. Kandydaci do Technikum nr 2 byli skoncentrowani na stażach zagranicznych i wykorzystali okazję do rozmowy z nauczycielami przedmiotów zawodowych o specyfice i przyszłości zawodów, w których kształcimy. Najmłodsi miłośnicy sportu i ich rodzice mogli od profesjonalnych piłkarzy zasięgnąć informacji o dobrze rozwijającej się w SP nr 2 MS piłce nożnej.

Młodzi ludzie docenili bogate zaplecze edukacyjne, dobrze wyposażone klasopracownie, położenie szkoły z dala od miejskiego zgiełku, bezpieczeństwo, miłą atmosferę i wielkie zaangażowanie wszystkich pracowników szkoły w dbałość o wysoki poziom nauczania oraz realizację praktycznych projektów unijnych.

Dziękujemy za odwiedziny :) 

 

Saturday the 30th. Affiliate Marketing. Zespół Szkół nr 5 im. Jana Pawła II
Joomla3 Appliance - Powered by TurnKey Linux