18. MARATON PISANIA LISTÓW

Utworzono: piątek, 01, grudzień 2017 Admin

18. MARATON PISANIA LISTÓW

W OBRONIE WIĘŹNIÓW SUMIENIA

SIÓDMY RAZ U NAS

 

Czy świat musi być przepełniony podziałami, wysokimi murami, zdeptanymi wartościami? Czy mamy jeszcze siłę walczyć chociażby o marzenia? Czy przypadkiem nie zamykamy się na świat w wysokiej wieży?

Te pytania i inne zawsze rodzą się nam w głowach w okolicy Międzynarodowego Dnia Praw Człowieka. I zawsze pocieszamy się, że kolejny Maraton Pisania Listów jest już blisko, a wtedy zburzymy te mury, odbudujemy wartości i ponownie zawalczymy o wolność dla kilku osób, którym to podstawowe prawo ludzkie zostało niesłusznie odebrane.

8 grudnia 2017 r. w godzinach od 7.00 do 22.00 zapraszamy wszystkich do przyłączenia się do 18. Maratonu Pisania Listów w obronie więźniów sumienia organizowanego w Zespole Szkół nr 5 im. Jana Pawła II w Jastrzębiu-Zdroju przy ul. Staszica 10 już po raz 7. Będziemy pytać, będziemy walczyć o wolność słowa, sprzeciwimy się przemocy i tłamszeniu prawa do wolności. Będziemy pisać setki listów, których żadna władza nie odważy się zignorować.

Harmonogram tegorocznego Maratonu:

08 grudnia 2017 roku

                   07:00 pisanie listów przez szkolnych wolontariuszy

                   13:00 uroczyste rozpoczęcie Maratonu

                   od 13:30 pisanie listów i apeli solidarności przez chętnych mieszkańców

                   Jastrzębia-Zdroju

                   20:00 Filmowe Impresje dotyczące praw człowieka

                   22:00–24:00 nocna praca szkolnych wolontariuszy

W programie: wystawy, projekcje filmów dokumentalnych, dyskusje na temat praw człowieka, poczęstunek dla osób piszących i wyjątkowa atmosfera.

09 grudnia 2017 roku

                   00:15 Zakończenie i podsumowanie Maratonu

Thursday the 17th. Affiliate Marketing. Zespół Szkół nr 5 im. Jana Pawła II
Joomla3 Appliance - Powered by TurnKey Linux