PIENINY 2016

Utworzono: poniedziałek, 30, maj 2016 Piotr Stafin

W dniach 24-25 maja 2016 uczniowie klas ponadgimnazjalnych uczestniczyli w dwudniowej wycieczce w Pieniny. Wyprawa rozpoczęła się 24.05.2016 o godzinie 7.00.
Przed szkołą powitał nas sympatyczny kierowca autokaru, Pan Zbyszek. W dobrych nastrojach ruszyliśmy w kierunku Niedzicy. Na miejscu powitało nas wspaniałe słońce i niezwykłe widoki.
Zgodnie z planem wycieczki udaliśmy się na zwiedzanie średniowiecznego zamku. Przewodnik zapoznał nas z historią tego miejsca. Sala tortur, zbrojownia, część mieszkalna przeznaczona dla mężczyzn oraz niezwykłe eksponaty, oddające klimat dawnych czasów, to tylko niektóre z poznanych przez nas miejsc.Wspaniałe widoki z tarasu zamkowego oczarowały wszystkich uczestników. Wspólne zdjęcie zwieńczyło tę część naszej wyprawy.
Po krótkim odpoczynku udaliśmy się na spływ Dunajcem. Krajobraz wzdłuż Dunajca urzekał i zaskakiwał.Flisacy w ciekawy sposób zapoznawali nas z ciekawostkami przyrodniczymi. Nie obeszło się bez przygód!
W połowie spływu zaczął padać deszcz. Nie popsuło to naszych nastrojów i przemoczeni, ale zachwyceni dopłynęliśmy do Szczawnicy.
W Kacwinie powitała nas sympatyczna gospodyni talerzem gorącej zupy pomidorowej. Po krótkim odpoczynku odbyło się wspólne pieczenie kiełbasek w atmosferze zabawy i radości.
Następnego dnia ruszyliśmy zdobywać Trzy Korony. Po trzech godzinach znaleźliśmy się na szczycie Okręglicy i z platformy podziwialiśmy niezwykły krajobraz.
Schodząc niebieskim szlakiem, mieliśmy okazję podziwiać ruiny zamku królowej Kingi. Zmęczeni dotarliśmy do Niedzicy, gdzie po krótkim posiłku wyruszyliśmy do Jastrzębia - Zdroju.
Wszyscy z niecierpliwością czekamy na kolejną wyprawę górską!
Zdjęcia już wkrótce w galerii!!

Wednesday the 12th. Affiliate Marketing. Zespół Szkół nr 5 im. Jana Pawła II