TYDZIEŃ JĘZYKA POLSKIEGO 2016

Utworzono: środa, 13, kwiecień 2016 Piotr Stafin

Tydzień Języka Polskiego już za nami.  Byliście świadkami wielu wydarzeń. Wśród nich był Turniej Języka Polskiego dla klas gimnazjalnych, a uczniowie liceum i technikum brali udział w konkursie językowym dotyczącym Patrona - „Znawca życia i twórczości Jana Pawła II”.  W tym tygodniu odbył się także konkurs dla szkół podstawowych - „Poloniada” i rozstrzygnięcie konkursu komiksowego. Wielu z Was brało udział w podchodach, rozwiązując zagadki, by odnaleźć cel. Chętni uczniowie mogli zaprezentować swoje literackie pasje podczas „Popołudnia na poduchach”. Wszyscy mogli się nasycić w Kawiarence pod Pikadorem, a podczas przerw obejrzeć spektakl mimów. Ostatnim akcentem był spektakl teatralny pt. „Skąpiec”. Wszystkim zaangażowanym w Tydzień Języka Polskiego serdecznie dziękujemy, a uczniów, którzy zajęli miejsca na podium zapraszamy po odbiór nagród w czwartek 14 kwietnia podczas długiej przerwy do sali 12.

Są to finaliści Turnieju Języka Polskiego:

I miejsce:

Sonia Al - Srory, Anna Huras, Mirela Walica

II miejsce:

Szymon Kuś, Tomasz Sowa, Krystian Giziński

III miejsce:

Kalina Sobczyk, Weronika Wicherek, Małgorzata Lenartek

oraz finaliści konkursu: „Znawca życia i twórczości Jana Pawła II”

Filip Szczęch, Paweł Wita, Urszula Wala

Marta Szymańska, Karolina Chrostowska, Karolina Winiarek