TYDZIEŃ JĘZYKA POLSKIEGO 2016

Utworzono: środa, 13, kwiecień 2016 Piotr Stafin

Tydzień Języka Polskiego już za nami.  Byliście świadkami wielu wydarzeń. Wśród nich był Turniej Języka Polskiego dla klas gimnazjalnych, a uczniowie liceum i technikum brali udział w konkursie językowym dotyczącym Patrona - „Znawca życia i twórczości Jana Pawła II”.  W tym tygodniu odbył się także konkurs dla szkół podstawowych - „Poloniada” i rozstrzygnięcie konkursu komiksowego. Wielu z Was brało udział w podchodach, rozwiązując zagadki, by odnaleźć cel. Chętni uczniowie mogli zaprezentować swoje literackie pasje podczas „Popołudnia na poduchach”. Wszyscy mogli się nasycić w Kawiarence pod Pikadorem, a podczas przerw obejrzeć spektakl mimów. Ostatnim akcentem był spektakl teatralny pt. „Skąpiec”. Wszystkim zaangażowanym w Tydzień Języka Polskiego serdecznie dziękujemy, a uczniów, którzy zajęli miejsca na podium zapraszamy po odbiór nagród w czwartek 14 kwietnia podczas długiej przerwy do sali 12.


Są to finaliści Turnieju Języka Polskiego:

I miejsce:

Sonia Al - Srory, Anna Huras, Mirela Walica

II miejsce:

Szymon Kuś, Tomasz Sowa, Krystian Giziński

III miejsce:

Kalina Sobczyk, Weronika Wicherek, Małgorzata Lenartek

oraz finaliści konkursu: „Znawca życia i twórczości Jana Pawła II”

I miejsce

Filip Szczęch, Paweł Wita, Urszula Wala

II miejsce

Marta Szymańska, Karolina Chrostowska, Karolina Winiarek

III miejsce

Szymon Sowa, Aleksandra Bilat, Paulina Daniel

                                                                                               Gratulujemy!!!

                                                                                               Nauczycielki języka polskiego

Thursday the 24th. Affiliate Marketing. Zespół Szkół nr 5 im. Jana Pawła II
Joomla3 Appliance - Powered by TurnKey Linux