TYDZIEŃ JĘZYKA POLSKIEGO

Utworzono: czwartek, 23, marzec 2017 Beata Makoś

TYDZIEŃ Z JĘZYKIEM POLSKIM - zapraszamy wszystkich do wspólnej zabawy

ZAJRZYJ TAKŻE DO ZAKŁADKI DYDAKTYKA / JĘZYK POLSKI

Poniedziałek (3.04)
Dzień z samorządem - tworzenie słownika „ Zrozum młodzież, wapniaku” - zapraszamy podczas długiej przerwy na I piętro
Mimy na korytarzu.

Wtorek (4.04)
Wielkie malowanie - uczniowie kontra  kredki
J - zachęcamy do tworzenia w stylu graffitti tytułów utworów literackich. Można się wyżyć plastycznie !

Znawca literatury - konkurs przez radiowęzeł - w trakcie trzech kolejnych lekcji będziemy przedstawiać Wam po pięć cytatów z utworów literackich: poezji, dramatów i prozy, które należy rozpoznać, podając imię i nazwisko autora oraz tytuł dzieła. Każda klasa podaje wspólnie uzgodnione odpowiedzi. Liczy się precyzja i czas. Podpisane kartki z odpowiedziami należy dostarczyć jak najszybciej do sekretariatu. Klasa, która rozpozna najwięcej cytatów, uzyska możliwość wykorzystania dodatkowego „NP” z języka polskiego.


Środa (5.04)

Turniej Języka Polskiego dla klas gimnazjalnych od 11:45 do 13.20, s.12
Popołudnie na poduchach - przedstawienie swojej twórczości (dla wszystkich chętnych) - 16:30, s.26. Przyjdź i pokaż nam, co piszesz do szuflady. Mile widziane wiersze, opowiadania, a nawet całe książki :)

Czwartek (6.04)
Międzyszkolny Konkurs Poezji Jana Pawła II (13:00), regulamin na stronie szkoły

Piątek (7.04)
Poloniada dla młodzieży (turniej dla klas ponadgimnazjalnych) od 9:45 - 11:25. Zapraszamy dwuosobowe reprezentacje klas liceum i technikum do wspólnej zabawy. Konkurs składa się z dwóch części: pisemnej oraz ustnej, obie części  mają charakter drużynowy. Zadania konkursowe obejmują treści z języka polskiego zawarte w podstawie programowej,

przede wszystkim gramatykę języka polskiego, frazeologię, ortografię, wiedzę o literaturze,

ponadto wiedzę o filozofii oraz wiedzę o kulturze (malarstwie, filmie, teatrze). Pozostałe informacje w regulaminie na stronie szkoły i na facebooku.

 

 

Kawiarenka Pod Pikadorem 

Wyjście na spektakl „My, dzieci z Dworca Zoo” (12:00)

Szczegóły u pań polonistek J Zapraszamy

Wednesday the 23rd. Affiliate Marketing. Zespół Szkół nr 5 im. Jana Pawła II
Joomla3 Appliance - Powered by TurnKey Linux