Konkurs Promieniowanie ojcostwa

REGULAMIN KONKURSU LITERACKIEGO

Tegoroczny konkurs będzie się odbywał pod hasłem:

„Promieniowanie ojcostwa”

Cele konkursu:

- Poznanie wartości zawartych w twórczości literackiej Jana Pawła II;

- Podkreślanie znaczenia wartości miłości, ojcostwa i rodzicielstwa

- Wskazanie Jana Pawła II jako wzorca osobowego

Organizator:

Nauczyciele poloniści Zespołu Szkół nr 5 im. Jana Pawła II w Jastrzębiu-Zdroju

Uczestnicy:

W konkursie mogą wziąć udział wszyscy uczniowie Zespołu Szkół nr 5.

Warunki uczestnictwa:

1.Zadaniem uczestników jest wykonanie pracy literackiej

związanej z tematem rozpatrywanej w dwóch kategoriach.

2. Teksty mogą być pisane gwarą lub językiem literackim.

3. Praca musi być wykonana przez

jednego autora (prace zbiorowe nie będą rozpatrywane);

4. Każda praca powinna być czytelnie opisana na odwrocie imieniem i nazwiskiem autora

5. Ilość stron dowolna.

6. Prace należy przekazywać paniom polonistkom do 6 października 2018r.

Kategoria I – Szkoła Podstawowa

1. List wierszowany do Ojca Świętego lub do Taty, któremu chcesz powiedzieć coś ważnego
  2. „Mój Tata (lub Ojciec Święty) jest ….”   Rozwiń myśl w formie opisu lub charakterystyki

Kategoria II – Gimnazjum, liceum i technikum

1. Czy w XXI wieku łatwo być ojcem? Rozważ temat w formie rozprawki
  2. „Promieniowanie ojcostwa zaczyna się od gestu, słowa” – opowiadanie twórcze, w którym podkreślona zostanie rola taty (lub Ojca Świętego)

TYDZIEŃ JĘZYKA POLSKIEGO

TYDZIEŃ Z JĘZYKIEM POLSKIM - zapraszamy wszystkich do wspólnej zabawy

ZAJRZYJ TAKŻE DO ZAKŁADKI DYDAKTYKA / JĘZYK POLSKI

Poniedziałek (3.04)
Dzień z samorządem - tworzenie słownika „ Zrozum młodzież, wapniaku” - zapraszamy podczas długiej przerwy na I piętro
Mimy na korytarzu.

Wtorek (4.04)
Wielkie malowanie - uczniowie kontra  kredki
J - zachęcamy do tworzenia w stylu graffitti tytułów utworów literackich. Można się wyżyć plastycznie !

Znawca literatury - konkurs przez radiowęzeł - w trakcie trzech kolejnych lekcji będziemy przedstawiać Wam po pięć cytatów z utworów literackich: poezji, dramatów i prozy, które należy rozpoznać, podając imię i nazwisko autora oraz tytuł dzieła. Każda klasa podaje wspólnie uzgodnione odpowiedzi. Liczy się precyzja i czas. Podpisane kartki z odpowiedziami należy dostarczyć jak najszybciej do sekretariatu. Klasa, która rozpozna najwięcej cytatów, uzyska możliwość wykorzystania dodatkowego „NP” z języka polskiego.

Środa (5.04)

Turniej Języka Polskiego dla klas gimnazjalnych od 11:45 do 13.20, s.12
Popołudnie na poduchach - przedstawienie swojej twórczości (dla wszystkich chętnych) - 16:30, s.26. Przyjdź i pokaż nam, co piszesz do szuflady. Mile widziane wiersze, opowiadania, a nawet całe książki :)

Czwartek (6.04)
Międzyszkolny Konkurs Poezji Jana Pawła II (13:00), regulamin na stronie szkoły

Piątek (7.04)
Poloniada dla młodzieży (turniej dla klas ponadgimnazjalnych) od 9:45 - 11:25. Zapraszamy dwuosobowe reprezentacje klas liceum i technikum do wspólnej zabawy. Konkurs składa się z dwóch części: pisemnej oraz ustnej, obie części  mają charakter drużynowy. Zadania konkursowe obejmują treści z języka polskiego zawarte w podstawie programowej,

przede wszystkim gramatykę języka polskiego, frazeologię, ortografię, wiedzę o literaturze,

ponadto wiedzę o filozofii oraz wiedzę o kulturze (malarstwie, filmie, teatrze). Pozostałe informacje w regulaminie na stronie szkoły i na facebooku.

Kawiarenka Pod Pikadorem

Wyjście na spektakl „My, dzieci z Dworca Zoo” (12:00)

Szczegóły u pań polonistek J Zapraszamy

Saturday the 20th. Affiliate Marketing. Zespół Szkół nr 5 im. Jana Pawła II