Szkolny Konkurs Wiedzy o TRADYCJACH WIELKANOCNYCH w Wielkiej Brytanii oraz USA

Kategoria: Język angielski
Opublikowano ANG

Zapraszamy uczniów do udziału w kolejnej edycji Szkolnego Konkursu Wiedzy o TRADYCJACH WIELKANOCNYCH w Wielkiej Brytanii oraz USAhappy, który odbędzie się dnia 10 kwietnia 2017r.o godz. 11.40 w sali 26. Prosimy o zapoznanie się z poniższym regulaminem konkursu.

„SZKOLNY KONKURS WIEDZY

O TRADYCJACH WIELKANOCNYCH

W WIELKIEJ BRYTANII ORAZ USA”

CELE KONKURSU:

• rozbudzenie zainteresowań wiedzą o tradycjach i zwyczajach wielkanocnych w Wielkiej Brytanii i USA
  • rozwijanie motywacji do nauki języka angielskiego
  • promowanie angielskiej i amerykańskiej kultury

ZASADY ORGANIZACJI KONKURSU:

• klasy gimnazjalne typują jedną dwu-osobową drużynę do konkursu
  • zgłoszenia są przyjmowane do dnia 3 kwietnia 2017r.
  • konkurs odbędzie się 10 kwietnia 2017r. o godz. 11.40 w sali audiowizualnej

(sala 26) Zespołu Szkół nr 5 im. Jana Pawła II w Jastrzębiu-Zdroju, ul. Staszica 10

• uczestnicy konkursu powinni zgłosić się nie później niż 10 min. przed rozpoczęciem konkursu (tj. o godz. 11.30)

REGULAMIN KONKURSU:

1. Konkurs ma charakter szkolny.
  2. Konkurs przeznaczony jest dla uczniów klas gimnazjalnych (zespół dwu-osobowy).
  3. Konkurs zostanie przeprowadzony w formie quizu drużynowego w języku angielskim.
  4. Zadania konkursowe obejmują wiedzę dotyczącą zwyczajów i tradycji wielkanocnych w Wielkiej Brytanii i USA przekazywaną na lekcjach języka angielskiego, zajęciach pozalekcyjnych, innych przedmiotach, w TV, prasie itp. Zadania punktowane są w skali 0-1, w zadaniach otwartych wymagana jest całkowita poprawność gramatyczna.
  5. Komisja konkursowa składająca się z nauczycieli języka angielskiego sprawdza zestawy konkursowe i ogłasza wyniki oraz podaje nazwiska zwycięzców konkursu.
  6. Zwycięzcy konkursu (trzy najwyższe kolejno wyniki) otrzymują nagrody książkowe i dyplomy.

Zgłoszenia do konkursu należy kierować do nauczycieli języka angielskiego do dnia

3 kwietnia 2017r.

Na stronie szkoły www.zs5jastrzebie.pl w zakładce Język angielski został zamieszczony słowniczek polsko-angielski związany z tematyką konkursu.

Szczegółowych informacji udzielają organizatorzy konkursu  p. Anna Ciesielska i p. Elżbieta Skrobiś